Informacje o szkoleniu

Celem szkolenia jest poznanie przez beneficjentów Regionalnego Programu  Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, zagadnień związanych z prawidłowym przygotowaniem i przeprowadzeniem  postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane wraz z omówieniem aktualnych problemów i bieżącego orzecznictwa.

Szkolenie odbędzie się 30 października 2018 r. w godz. 9.00 - 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Al. Łukasza Cieplińskiego 4 (II piętro, sala audytoryjna) 

 

Osoby chętne do wzięcia udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego - brak wolnych miejsc.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu uczestnik zostanie poinformowany mailem. W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach, wypełniając odpowiednio formularz zgłoszeniowy. 

Szkolenie poprowadzi pan  Karol Kacprzak - Naczelnik Wydziału Opinii w Urzędzie Zamówień Publicznych w Warszawie, który uczestniczy przy wydawaniu opinii dot. nowelizacji ustawy Pzp (oficjalne stanowiska UZP) oraz posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla zamawiających i instytucji kontrolujących.

Dla kogo

Szkolenie adresowane jest beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Program szkolenia

  • wymagania związane z ustalaniem szacunkowej wartości zamówienia na etapie przygotowania postępowania, łączenie i dzielenie zamówień,
  • opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane - nowe rozporządzenie w sprawie metod kalkulacji kosztów cyklu życia,
  • ocena wiarygodności i spełniania warunków przez wykonawców, nowe spojrzenie na warunki udziału w postępowaniu i ocenę ich spełniania,
  • podwykonawstwo i podmioty trzecie w postępowaniu - orzecznictwo TSUE i KIO,
  • odrzucanie ofert i poprawianie błędów w ofertach - najnowsze orzecznictwo KIO,
  • weryfikacja podmiotów na etapie realizacyjnym,
  • elektronizacja zamówień publicznych,
  • umowa na roboty budowlane oraz zmiana umowy
  • zaliczki w postępowaniu na roboty budowlane

Organizator szkolenia

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Al. Łukasza Cieplińskiego 4
Tel. 17 773 60 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.