Informacje o szkoleniu

Celem szkolenia jest poznanie przez beneficjentów Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego, zagadnień związanych z aspektami finansowo-księgowymi w projektach EFS realizowanych  w ramach RPO Województwa Podkarpackiego 2014-2020.

Dwudniowe szkolenie odbędzie się w dniach 21-22 listopada 2018 r. w godz. 9.00 - 15.00 w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Al. Ł. Cieplińskiego 4

 

Osoby chętne do wzięcia udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego 

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu uczestnik zostanie poinformowany mailem. W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach, wypełniając odpowiednio formularz zgłoszeniowy.

Szkolenie poprowadzi pani Joanna Wadas – absolwentka studiów podyplomowych z zakresu „Zarządzania projektami współfinansowanymi z funduszu strukturalnych”, dodatkowo ukończyła studia z zakresu „Coachingu profesjonalnego”, obecnie doktorantka ekonomii w Szkole Głównej Handlowej o profilu "Modernizacja struktur społeczno-gospodarczych w warunkach członkostwa Polski w Unii Europejskiej". Jako trener pracuje od 2002 r. Jej klientami były m.in. ministerstwa, urzędy pracy i urzędy marszałkowskie oraz beneficjenci. Specjalizuje się w programach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dla kogo?

Szkolenie adresowane jest do beneficjentów Osi VII - IX RPO WP 2014-2020.

 

Program szkolenia

 1. Podstawy prawne dotyczące projektów współfinansowanych z funduszy unijnych.
 2. Przygotowanie projektów w kontekście finansowym a prawidłowa realizacja projektów
 3. Konstrukcja zadaniowego budżetu projektu
 4. „Finansowe” obowiązki wynikające z realizacji umowy
 5. Zasady kwalifikowania kosztów i wydatków
 6. Wynagrodzenia – zakres obowiązujący po zmianie wytycznych dot. Kwalifikowalności wydatków - koszty bezpośrednie i pośrednie
 7. Rozliczanie efektów projektu a stosowanie reguły proporcjonalności
 8. Realizacja projektów w partnerstwie
 9. Inne kwestie finansowe związane z realizacją projektów
 10. Wniosek beneficjenta o płatność w ramach projektów współfinansowanych ze środków EFS
 11. Weryfikacja wniosków o płatność i danych uczestników
 12. Pytania
 13. Podsumowanie i zakończenie szkolenia

 

Organizator szkolenia

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
al. Łukasza Cieplińskiego 4
tel. 17 773 60 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.