Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Karty podarunkowe do sklepów m.in. ze sprzętem rtv i agd, dyplomy i zestawy upominkowe z logo unijnym – to nagrody, które rozdaliśmy uczestnikom i laureatom konkursu „Erasmus i Ja”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 18 września w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Jasionce w ramach odbywającego się w tym miejscu Festiwalu Nauki.

Goście podczas gali wręczania nagród

Podczas wręczenia nagród obecni byli: Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Elżbieta Komarnicka – nauczyciel konsultant Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli, oddział w Przemyślu, koordynator Programu Erasmus na terenie województwa podkarpackiego w latach 2015 – 2017 i dr Edward Torończak – główny specjalista w Zespole Partnerstw Strategicznych Sektora Edukacji Szkolnej w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu Erasmus + z siedzibą w Warszawie.

Podsumowanie konkursu

Konkurs "Erasmus i Ja" skierowany był do uczniów i nauczycieli szkół z terenu województwa podkarpackiego. Celem tego przedsięwzięcia była promocja Erasmusa w Polsce oraz szerzenie informacji o pozytywnych aspektach uczestnictwa w akcjach edukacyjnych finansowanych z tego Programu.

Organizatorzy konkursu dali wszystkim uczestnikom dużą swobodę w sposobie wyrażenia swoich wrażeń podczas brania udziału w projektach Erasmus+. Ostatecznie na konkurs wpłynęło 25 prac w przeważającej większości filmy, kilka tekstów i prac plastycznych.

Jury, które złożone było z przedstawicieli Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podkarpackiego brało w swojej ocenie pod uwagę estetykę i jakość wykonania, ale także zgodność z tematem i kreatywność autorów ukazaną w pracach. Ostatecznie przyznanych zostało 9 nagród, w tym 3 wyróżnienia.

Lista laureatów i efekty ich pracy:

I Wyróżnienie: To jest nagroda za kreatywność i zaangażowanie oraz pracowitość i za doskonałą pracę w zespole. Trzecie wyróżnienie i nagrodę w postaci vouchera na kwotę 500 zł. otrzymali przedstawiciele Zespołu Szkół – Gimnazjum w Niechobrzu

Film

II Wyróżnienie: To wyróżnienie zostało przyznane w dużej mierze za… niestandardowe podejście do zawodu nauczyciela. Za łamanie stereotypów i kreatywność w swojej pracy opisaną w tekście. Drugie wyróżnienie i nagrodę w postaci vouchera na kwotę 400 zł. otrzymał dr Rafał Mazur.

Tekst - Portugalski restart

III Wyróżnienie: Ta praca pokazuje, że warto mieć marzenia i walczyć o ich spełnienie. Aleksy pokazał w swoim filmiku, czego oczekuje od Programu Erasmus i dlaczego chciałby wziąć w nim udział i to nas... zupełnie przekonało. Pierwsze wyróżnienie i nagrodę w postaci vouchera na kwotę 300 zł. otrzymał Aleksy Malawski.

Film

NAGRODY GŁÓWNE:

Kategoria: Instytucje

I Miejsce: Za realizację wspaniałego projektu, doskonalącego zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Za wspaniałe zaangażowanie i umiejętność jasnego i atrakcyjnego ukazania korzyści wynikających z uczestnictwa w Programie Erasmus+. Pierwsze miejsce oraz voucher na kwotę 2000 zł. otrzymała Szkoła Podstawowa w Horyńcu Zdroju.  

Film

II Miejsce: Za włączenie młodzieży do pożytecznego projektu, który poszerzy wiedzę i ich kompetencje, jak również za doskonałą mobilizację i współpracę zespołową.  Drugie miejsce i nagroda w postaci vouchera na kwotę 1800 zł. powędrowała do Zespołu szkół w Głogowie Małopolskim.

Film

III Miejsce: Za krzewienie współpracy międzynarodowej i korzyści wynikających z wymiany doświadczeń pomiędzy krajami wśród najmłodszych mieszkańców województwa oraz motywowanie ich do aktywności i udziału w konkursach, jak również za nadesłanie największej liczby prac, trzecie miejsce zajęło Przedszkole Publiczne w Kraczkowej. Nagrodą jest voucher na kwotę 1500 zł.

Praca plastyczna

Kategoria: Prace indywidualne:

I Miejsce: Za niezwykle atrakcyjne, intrygujące, wesołe i pełne profesjonalizmu ukazanie tematu. Za przebojowość i stworzenie wspaniałego materiału promującego Program. Pierwsze miejsce i voucher na kwotę 1500 zł. powędrował do Marka Ćwikły.

Film

II Miejsce: Za odwagę i determinację w dążeniu do określonych celów ukazaną na filmiku. Chwytającą za serce opowieść, która mogła się wydarzyć dzięki Programowi Erasmus + i która z pewnością będzie miała wpływ na jego przyszłość. Drugie miejsce i voucher o wartości 1200 zł. otrzymał Victor Matush.

Film

III Miejsce: Za ciekawe, oryginalne i pomysłowe przedstawienie swojej historii związanej z Erasmusem. Wyczerpanie tematu, dosłownie i w przenośni. Ten uczestnik potrafi wymienić korzyści, wynikające z uczestnictwa w Programie niemal na każdą literę alfabetu. Wymienianie ich zaczął jednak w swojej pracy od litery E - jak Erasmus. Za staranność, estetykę i dokładność przy realizacji filmiku. Trzecie miejsce i nagroda w postaci vouchera na kwotę 1000 zł. powędrowała do Karola Lecha.

Film

Nagrody pocieszenia

Pozostałym uczestnikom konkursu, którym nie udało się stanąć na przysłowiowym podium wręczone zostały nagrody pocieszenia. Prace zwycięzców będą teraz wykorzystywane do promowania Programu Erasmus+ w woj. podkarpackim.

Konkurs współfinansowany był z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014 – 2020.

Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy, wszystkim natomiast dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!  

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS