Informacje o naborze
Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie ogłasza nabór nr RPPK.08.07.00-IP.01-18-055/20 wniosków o dofinansowanie projektów konkursowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII – Integracja społeczna, Działanie 8.7 – Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne.
Termin, od którego można składać wnioski
07.12.2020 r.
Termin, do którego można składać wnioski
12.01.2021 r.
Termin rozstrzygnięcia konkursu
Czerwiec 2021 r.
Miejsce składania wniosków
Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie
Adama Stanisława Naruszewicza 11
35-055 Rzeszów
Oddział Zamiejscowy WUP w Krośnie
Lewakowskiego 27B
38-400 Krosno
Oddział Zamiejscowy WUP w Przemyślu
Kościuszki 2
37-700 Przemyśl
Oddział Zamiejscowy WUP w Tarnobrzegu
1 Maja 4a
39-400 Tarnobrzeg
Sposób składania wniosków o dofinansowanie
Wnioski o dofinansowanie projektów należy składać:
- w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem Lokalnego Systemu Informatycznego (LSI WUP) do obsługi procesu naboru wniosków o dofinansowanie dostępnego pod adresem https://lsi.wup-rzeszow.pl do godz. 23:59;
- w formie papierowej w 2 egzemplarzach wydrukowanych z systemu LSI WUP - osobiście, przesyłką kurierską lub pocztą w godzinach pracy Urzędu tj. od 7:30 do 15:30.
Decyduje data wpływu wniosku o dofinansowanie do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
O dofinansowanie projektu zgodnie z SZOOP mogą ubiegać się:
- jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia,
- jednostki organizacyjne jednostek samorządu terytorialnego,
- podmioty wymienione w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie statutowo działające w obszarze pomocy i integracji społecznej oraz działalności leczniczej.
Na co można otrzymać dofinansowanie?
- Zintegrowane oraz zindywidualizowane programy realizowane w oparciu o ścieżkę reintegracji, obejmujące usługi aktywnej integracji o charakterze społecznym, edukacyjnym, zdrowotnym, zawodowym zawierające instrumenty odpowiadające na indywidualne potrzeby m.in.:
- pracy socjalnej,
- poradnictwa i wsparcia indywidualnego oraz grupowego w zakresie podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społeczno-zawodowych umożliwiających docelowo powrót do życia społecznego, w tym powrót na rynek pracy i aktywizację zawodową,
- poradnictwa specjalistycznego, w tym: poradnictwo prawne w zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego, zabezpieczenia społecznego, ochrony praw lokatorów; poradnictwo rodzinne, obejmujące wsparcie rodziny naturalnej i zastępczej, opieki nad osobą niepełnosprawną, a także terapię rodzinną; poradnictwo psychologiczne, będą świadczone, jako jeden z elementów szerszego, kompleksowego wsparcia zdefiniowanego na podstawie indywidualnej diagnozy uczestników projektów,
- uczestnictwa w zajęciach Centrum Integracji Społecznej lub Klubie Integracji Społecznej,
- zajęć w ramach podnoszenia kluczowych kompetencji o charakterze zawodowym lub zdobywania nowych kompetencji i umiejętności zawodowych, umożliwiających aktywizację zawodową,
- działań diagnostycznych i terapeutycznych dla dzieci z rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, z zaburzeniami komunikacyjnymi dysleksją i dyskalkulią dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
- Włączanie osób z niepełnosprawnościami w zajęcia na rzecz aktywizacji zawodowej, realizowane w warsztatach terapii zajęciowej poprzez finansowanie zajęć związanych z uczestnictwem w WTZ (w zakresie nie finansowanym przez PFRON) oraz działań na rzecz aktywnej integracji dotychczas nie oferowanych przez WTZ (np. zajęcia aktywizacyjne) stanowiących poszerzenie oferty WTZ.
- Wsparcie działalności w zakresie reintegracji zawodowej i społecznej, w szczególności prowadzonej przez takie podmioty jak Zakłady Aktywności Zawodowej, Kluby oraz Centra Integracji Społecznej, w tym rozwój upowszechnianie zatrudnienia wspieranego.
Kryteria wyboru projektów
Kryteria wyboru projektów zostały określone w Regulaminie konkursu.
Finanse
Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu lub maks. dopuszczalna kwota dofinansowania projektu
95% wartości projektów
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
3 857 441,24 zł
Niezbędne dokumenty
- Regulamin konkursu (pdf, 1.77 MB)
- Wzór wniosku o dofinansowanie (pdf, 703.57 KB)
- Wzór umowy o dofinansowanie (zip, 1.52 MB)
- Wzór umowy o dofinansowanie projektu z udziałem środków PFRON wyłonionego do dofinansowania w trybie konkursowym w ramach RPO WP na lata 2014-2020 (zip, 1.5 MB)
Inne ważne informacje
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek
Środki odwoławcze zostały określone w regulaminie konkursu.
Pytania i odpowiedzi
Pytania można kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dodatkowych informacji udziela:
Wydział Integracji Społecznej EFS, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie
ul. Adama Stanisława Naruszewicza 11
tel. 17 743 28 18, 17 743 28 26
Punkt Informacyjny EFS w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie
ul. Adama Stanisława Naruszewicza 11
tel. 17 743 28 05.
oraz
Stowarzyszenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego
ul. Rynek 5
35-064 Rzeszów
tel. 17 858 14 90
Do pobrania:
Regulamin konkursu (pdf, 1.77 MB)
Załączniki (zip, 21.99 MB)