Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Podkarpackie skarby RPO to cykl felietonów telewizyjnych prezentujących dobre praktyki wśród projektów zrealizowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. To program, którego bohaterowie pokazują, jak można, dzięki unijnemu wsparciu, z powodzeniem realizować nawet najbardziej odważne inwestycje.

 

Odcinek 12.

W tym odcinku pokażemy jak funkcjonują Dzienne Domy Opieki w Mielcu i w Kamieniu. To ośrodki, w których opiekę znalazło kilkudziesięciu seniorów. Na jakie zajęcia mogą oni liczyć - o tym opowiemy już teraz! Zapraszamy do oglądania!

 

Odcinek 11.

Tym razem będziemy w specjalistycznym ośrodku okulistycznym w Rzeszowie, który proponuje algorytm do rozpoznawania retinopatii cukrzycowej - niebezpiecznej choroby oczu. Odwiedzimy też firmę oferującą innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem.

 

Odcinek 10.

Na początek dziesiątego odcinka proponujemy wycieczkę na południe naszego regionu, nad Jezioro Solińskie, gdzie powstają ośrodki rekreacyjne i wypoczynkowe, a na zachodnim brzegu położona jest jedna z najbardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych - Polańczyk. W Polańczyku działa również firma RELAVIA Sp. z o.o. która stawia na model turystyki aktywnej, stąd kolejne inwestycje finansowane m.in. ze środków unijnych. W firmie Agregaty PEX-POOL Plus powstał prototyp nowoczesnego ambulansu wielonoszowego. Opracowanie projektu trwało wiele miesięcy i było sporym wyzwaniem. Opłaciło się, bo jest to jedyny tego typu pojazd, spełniający rygorystyczne wymagania i założenia Ministerstwa Obrony Narodowej oraz NATO.

 

Odcinek 9.

Czekoladowa piłka, szminka czy też szpilki to tylko niektóre przykłady pyszności jakie można tworzyć z czekolady. Potrzebny jest pomysł, potrzebne są umiejętności, a pomóc mogą środki z Funduszy Europejskich. Przykładem jest manufaktura w Korczynie, gdzie już za chwilę zabierzemy Państwa. Zaś w drugiej części programu Podkarpackie skarby RPO będziemy w Jasionce, gdzie powstają bioaktywne soki z aronii i z buraków. Będzie pysznie, będzie zdrowo - proszę zostać z nami!

 

Odcinek 8.

4 listopada 2019 r. rusza nabór do Działania Rozwój edukacji przedszkolnej. Do rozdania jest 15 mln zł. Te pieniądze z Funduszy Europejskich można wykorzystać m.in. na stworzenie nowych miejsc w przedszkolach dostosowanych dla dzieciaków z niepełnosprawnościami. Dlaczego warto korzystać z Funduszy Europejskich, właśnie w taki sposób? O tym dowiecie z najnowszego odcinka Podkarpackich skarbów RPO - zapraszamy do Rudnika n. Sanem oraz do Jarosławia.

Odcinek 7.

Tematem odcinka są żłobki. Remont pomieszczeń, rozbudowa placówki, otwarcie nowych oddziałów, a może dodatkowe zajęcia dla dzieci lub zakup nowych mebli, to tylko niektóre pomysły związane z wczesną edukacją i opieką nad dziećmi jakie bardzo mocno wspiera Unia Europejska. Zapraszamy do dwóch żłobków Słoneczny zakątek i Maluszkowo - oba te miejsca otrzymały wsparcie z Funduszy Europejskich.

Odcinek 6.

Dzienny dom opieki medycznej, m.in. dla seniorów w Sanoku i mieszkanie treningowe we Wróbliku Królewskim, którym osoby niepełnosprawne uczą się samodzielności - to właśnie do tych miejsc zaglądniemy w 6. odcinku Podkarpackich Skarbów RPO. Oba te miejsca są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Odcinek 5.

Tym razem bohaterami odcinka są seniorzy, którzy udowadniają, że w każdym wieku można być aktywnym. Umożliwiają im to takie miejsca jak np. dzienne domy pomocy. W tym odcinku odwiedzimy dwa takie domy: w Budach Głogowkich oraz w Kolbuszowej.

Odcinek 4.

W odcinku 4. zapoznamy się z działalnością Domu Zdrowia w Błażowej oraz "Poczekalni" oraz "Słodkich cudów" z Leżajska.

 

Odcinek 3.

W odcinku 3. poznamy dwa projekty realizowane z Funduszy Europejskich, w których wsparcie otrzymują osoby z niepełnosprawnościami, zaś beneficjentem FE są Polski Związek Zakładów Aktywności Zawodowej i Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie.

 

Odcinek 2.

W odcinku 2. poznamy efekty wykorzystania dwóch unijnych pożyczek dla przedsiębiorców.

 

Odcinek 1.

W odcinku poznamy efekty realizacji dwóch projektów wspartych z RPO WP, których beneficjentami są: firma GC ENERGY oraz firma NOVELTYUNIT.

 

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS