Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Grafika z napisem Fundusze Europejskie dla Podkarpacia. Po lewej kontur województwa podkarpackiego wypełnoiony barwami Rzeczpospolitej, otoczony unijnymi gwiazdami. Na środku flaga ukrainy łączy się z flagą UE, na połaczeniu kolorów napis #Solidarni z Ukrainą. Na dole ciąg unijnych logotypów.

Organizowanie i dostarczanie posiłków oraz zakupy niektórych produktów np. żywnościowych czy higienicznych. Już widomo, że beneficjenci Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014 – 2020, w szczególności czerpiący fundusze w ramach osi VIII związanej z Integracją Społeczną, a finansowanej z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) mają możliwość poszerzyć zakresy rzeczowe swoich aktualnie realizowanych projektów unijnych, by móc nieść pomoc potrzebującym obywatelom Ukrainy, przebywającym na Podkarpaciu.

Możliwość finansowania pomocy dla Ukraińców w ramach realizowanych projektów to efekt rozmów i konsultacji z Komisją Europejską, która zaaprobowała pomysł, aby niektóre podmioty, w szczególności realizujące działania związane z integracją i aktywizacją w społeczeństwie mogły również bez problemu kierować środki z Unii na działania wspierające przebywających w regionie Ukraińców, którzy aktualnie bardzo tego potrzebują.

To propozycja w szczególności dla Zakładów Aktywności Zawodowej w regionie, które na co dzień realizują zadania związane głównie z organizacją pracy i ułatwianiem życia w społeczeństwie osobom z niepełnosprawnościami. To także możliwość dla Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznych działających w województwie, które również rozwijają życie społeczne i integrację w regionie.

Zgodnie z tymi informacjami, jednostki te mogą wykorzystywać Fundusze Europejskie z aktualnie realizowanych projektów m.in. na: organizowanie i dostarczanie posiłków (kanapki, ciepłe napoje, ciepłe posiłki), a także zakupy interwencyjne dokonywane w ramach realizowanych projektów w zakresie ekonomii społecznej, obejmujące m.in.: artykuły spożywcze, artykuły higieniczne, posiłki czy niezbędny sprzęt, a także różnego rodzaju usługi np. usługi opiekuńcze, usługi rehabilitacyjne, usługi opieki nad dziećmi, usługi transportowe i inne.

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS