Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Polski Związek Organizatorów Zakładów Aktywności Zawodowej i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rzeszowie jest jednym z pierwszych, który zdecydował się rozszerzyć zakres realizowanego projektu unijnego o działania wspomagające obywateli Ukrainy.

Rzeszowski ZAZ szybko i niezwykle aktywnie zareagował na potrzeby, które pojawiły się w związku z wybuchem wojny na Ukrainie. Pracownicy tej organizacji nie tylko organizowali dobrowolne zbiórki i akcje mające na celu pozyskanie potrzebnych darów, ale zaangażowali środki unijne na produkcję posiłków dla potrzebujących.

W ramach projektu udało się przyszykować ponad 5 tysięcy kanapek, upiec tysiące słodkich muffin i zorganizować wiele tysięcy napojów. Były one rozdawane zarówno na granicy, jak również w innych punktach odpowiedzialnych za udzielanie pomocy przybyłym na Podkarpacie Ukraińcom.

To przykład fantastycznej postawy, ale także jeden z pierwszych przykładów wykorzystania środków z unijnego projektu na organizację wymiernego wsparcia udzielonego gościom zza wschodniej granicy.

Rzeszowski ZAZ zrealizował te działania w ramach projektu: Aktywna integracja w ZAZ w Rzeszowie, który dofinansowany był na kwotę ponad 1,7 mln zł.

https://www.facebook.com/pzozaz

https://www.facebook.com/bar.europejskie.klimaty.rzeszow/

Sylwia Tęcza
Oddział promocji Funduszy Europejskich

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS