Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Fundusze Ro(c)kujące w Cieszanowie za nami. To impreza, która odbyła się w ramach ósmej edycji Cieszanów Rock Festiwal. Festiwal co roku gromadzi tysiące miłośników rocka z regionu i spoza Podkarpacia. W tym roku oprócz prawdziwej uczty muzycznej, uczestnicy festiwalu mieli okazję wziąć udział w eventach, promujących Fundusze Europejskie. W ramach festiwalu zorganizowane zostały warsztaty edukacyjne z zakresu pozyskiwania środków unijnych na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Sporą popularnością cieszył się unijny konkurs, w którym uczestnicy rywalizowali między sobą pomysłami na własny biznes.   

Z działań edukacyjnych organizowanych podczas festiwalu skorzystało kilkadziesiąt osób w wieku 18 – 40 lat. Przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Lubaczowie, którzy poprowadzili warsztaty oparli swoje warsztaty na realizowanych w powiecie projektach: „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie lubaczowskim (III) i „Aktywizacja osób powyżej 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie lubaczowskim (III). Grupy robocze mogły nie tylko zapoznać się z wiedzą ogólną na temat strumienia funduszy skierowanego konkretnie w ich stronę, ale mieli okazję popróbować swoich sił w pisaniu wniosku unijnego. 

W ramach cieszanowskiej imprezy odbyło się jeszcze wiele innych działań z funduszami w tle. Kręcenie filmiku o projektach zrealizowanych na Roztoczu, malowanie muralu o tematyce międzynarodowej, quizy i konkursy unijne, rajdy rowerowe i seanse filmowe – to pozostałe działania, w które zaangażowano uczestników Festiwalu. Szacuje się, że objęły one swym zasięgiem tysiąc osób. Wszystko po to, by pokazać dotychczasową efektywność i skuteczność pozyskiwania środków w powiecie lubaczowskim, a także zachęcić do sięgania po fundusze przez osoby indywidualne.

Nad działaniami promocyjnymi na miejscu imprezy czuwali przedstawiciele Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podkarpackiego oraz przedstawiciel Głównego Punktu Informacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. W namiocie ”Zmieniamy Podkarpackie z RPO” można było wygrać materiały promocyjne i gadżety z logo RPO.

Fotorelacja z wydarzenia na naszym profilu Google+.

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS