Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Trwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W ramach akcji w całym województwie odbywa się mnóstwo wydarzeń. Dzisiaj tj. 8 maja, fundusze promowane są między innymi na zamku w Sanoku, gdzie od rana trwają pokazy rycerskie.

Walki rycerskie przyciągnęły na sanocki zamek głównie dzieci i młodzież z miejscowych szkół. Sporo jest też turystów, którzy w ramach dnia otwartego oprócz uczestnictwa w pokazach rycerskich, mogą także przymierzyć rycerskie stroje i ekwipunek. Wśród atrakcji jest też darmowe zwiedzanie Galerii Beksińskiego. 

O godz. 17.00 w Sali Gobelinowej w podziemiach sanockiego zamku odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Górnym i Januszem Rosikoniem – autorami książki „Świadkowie Tajemnicy” – omawiającej najcenniejsze relikwie chrześcijaństwa (Całun Turyński, Chusta z Manopello, Sudarion z Oviedo, Tunika z Argenteuil, Suknia z Trewiru). Ponadto o godz. 19.00
w Sali 25 Obrazów w Galerii Beksińskiego zaplanowany jest występ akustyczny zespołu „The Calog” z Rzeszowa. Na wszystkie imprezy wstęp wolny!

Wczoraj na zamku w Sanoku odbyła się prezentacja opowiadań Zdzisława Beksińskiego. Czytał je Andrzej Seweryn. Światowej sławy aktor zagra postać Beksińskiego w filmie, do którego już wkrótce rozpoczną się zdjęcia. Wieczorek z opowiadaniami Beksińskiego cieszył się ogromnym powodzeniem wśród Sanoczan. Galeria malarza wypełniona była po brzegi.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnopolska akcja, w której tylko na Podkarpaciu uczestniczy ponad 30 różnych placówek. Jej celem jest promowanie Funduszy Europejskich, dzięki którym wszystkie te miejsca rozwijają się i poszerzają swoją ofertę dla mieszkańców Podkarpacia. Są to muzea, ośrodki kultury, czy obiekty sportu i rekreacji. 

Jedna z głównych imprez w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbędzie się w sobotę 9 maja w Baszni Dolnej na terenie Kresowej Osady. Dla uczestników imprezy zaplanowano kilkanaście rozmaitych miasteczek tematycznych, w których będzie można skorzystać z różnych atrakcji, w tym gry w paintball, rajdzie samochodami terenowymi, a wieczorem wziąć udział w koncercie polskiego zespołu rockowego - Red Lips. Chętni z Rzeszowa i okolic mogą dojechać do Baszni Dolnej specjalnym szynobusem, który odjeżdża z Dworca PKP w Rzeszowie w sobotę (9 maja) o godz. 10.20 i wraca po zakończeniu imprezy tą sama trasą.

 

Galeria zdjęć z wydarzenia na stronie samorządu województwa

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS