Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Na jakim etapie są prace nad uruchomieniem Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 mówił na konferencji marszałek Władysław Ortyl.

Marszałek zapowiedział, że już 15 czerwca zostanie ogłoszony przetarg na budowę łącznika autostradowego
w Przeworsku. Będzie to pierwszy przetarg z długiej listy drogowych inwestycji, na które w ramach nowego RPO, zarezerwowanych jest ponad 211 milionów euro.

Rozpoczynamy te nabory od obwodnic, od zjazdu i wjazdu na autostradę w Przeworsku, od takich ważnych inwestycji, które od dawna były problemem. Ale głównie rozpoczynamy inwestycje, które zakończą się w 2018 roku, żebyśmy mogli w jak największym stopniu sięgnąć do rezerwy wykonania – mówił marszałek Ortyl
Inwestycje drogowe, które będą realizowane w ramach nowej unijnej perspektywy, zostały podzielone na kilka etapów.
W pierwszej kolejności ruszą mniejsze zadania, które są już w jakimś stopniu przygotowane i można je szybko rozpocząć.
W pierwszym etapie byłoby to ok. 60 kilometrów dróg. Łączny koszt tego pierwszego etapu to ponad 335 milionów złotych. Są już zarezerwowane na ten cel środki w Wieloletniej Prognozie Finansowej – tłumaczył wicemarszałek
W. Buczak.
 
W ramach pierwszego etapu realizowanych będzie kilkanaście drogowych inwestycji w różnych częściach województwa. Powstaną drogi, obwodnice, mosty i wiele innych elementów drogowej infrastruktury. Między innymi obwodnice Sokołowa Małopolskiego, Dynowa a także  Oleszyc, Cieszanowa i Lubaczowa. Bardziej zaawansowane projekty, będą uruchamiane w kolejnych latach nowej perspektywy finansowej.
Etapy drugi, trzeci i czwarty są to inwestycje wymagające dłuższego okresu realizacji, są bardziej zaawansowane
i wymagają większych nakładów. Też przewidujemy listę rezerwową, gdyby się okazało pozyskać większa liczbę środków, to będą też realizowane dodatkowe inwestycje z listy rezerwowej – mówił wicemarszałek Buczak.
Na konferencji marszałek poinformował też, że 22 maja zarząd województwa przyjął projekt Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych RPO, w którym są opisane osie priorytetowe współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Do 5 czerwca będą trwały konsultacje społeczne przyjętego projektu.
 
Oczekujemy na uwagi  samorządów, organizacji pozarządowych. Czekamy też na uwagi tych, którzy potencjalnie mogą się wpisywać w nabory ogłoszone z Europejskiego Funduszu Społecznego – powiedział marszałek W. Ortyl.
Niebawem rozpocznie się też nabór kandydatów na ekspertów, którzy będą uczestniczyli w wyborze projektów z zakresu Europejskiego Funduszu Społecznego. Wnioski o ich wpis przyjmowane będą od 15 czerwca do 15 lipca.
 
 

Artykuł przgotowany przez Biuro prasowe UMWP
 
***
Zobacz również
 

 

Załączniki:
Pobierz plik (Prezentacja RPO 2014-2020-2.ppt)Prezentacja RPO 2014-2020-2.ppt[ ]2853 kB

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS