Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

W dniach 17-19 czerwca 2015 r. odbywa się VI Forum Innowacji, podczas którego zorganizowane zostanie wydarzenie towarzyszące - Forum Technologii Kosmicznych i Satelitarnych.

Tegoroczne Forum Innowacji to już szósta edycja. Wszystkie poprzednie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Formuła tego wydarzenia przewiduje dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki, a także wykłady gości specjalnych oraz prezentacje praktycznego zastosowania rozwiązań innowacyjnych. Tematyka dotychczasowych forów dotyczyła innowacji w takich dziedzinach jak: energetyka, naturalne źródła energii, lotnictwo, komunikacja, informatyka, medycyna, motoryzacja, czy turystyka. Poruszano też zagadnienia własności intelektualnej, roli klastrów, a także znaczenia badań naukowych dla rozwoju gospodarki. Zagadnienia poszczególnych edycji Forum Innowacji dobierane są tak, aby dotyczyły aktualnych wydarzeń w Polsce i na Podkarpaciu. Forum Innowacji jest platformą wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy naukowcami, przedsiębiorcami, samorządowcami i politykami. Zderzenie różnych poglądów może zaowocować jeszcze bardziej dynamicznym rozwojem danej branży.

Rzeszów i Podkarpacie

Dodatkowym atutem Forum Innowacji jest jego lokalizacja. Województwo podkarpackie to szczególny region na mapie Polski i Europy, w którym nowoczesna technologia spotyka się z czystą, nieskażoną przyrodą. To tutaj narodził się światowy przemysł naftowy, stąd wywodzi się wielu wybitnych naukowców, artystów, literatów i polityków. Podkarpacie to miejsce, którego gospodarcze atuty dostrzegły światowe firmy, lokując tu swoje inwestycje. Kołem zamachowym podkarpackiej gospodarki jest przemysł lotniczy. Dowodem tego jest fakt, że na Podkarpaciu powstaje 90% przemysłu lotniczego. Podkarpacie to także region młodych i przedsiębiorczych ludzi, którzy dzięki inkubatorom przedsiębiorczości oraz wsparciu finansowemu UE mogą zarabiać prowadząc własne firmy, a przy tym rozwijać swoje zainteresowania.

Podkarpackie wyższe uczelnie dostosowują profil kształcenia do potrzeb rynku pracy, oferując takie kierunki studiów, jak: lotnictwo i kosmonautyka, inżynieria materiałowa czy mechatronika. Rzeszów – stolica województwa podkarpackiego – to sympatyczne pod każdym względem miasto, dobrze skomunikowane z resztą świata. Stolica Podkarpacia to dynamicznie rozwijające się miasto, będące gospodarczym, naukowym i kulturalnym centrum południowo-wschodniej Polski, swoistym liderem pośród miast Polski wschodniej, przez co staje się idealnym miejscem na organizację Forum Innowacji.

Więcej informacji na stronie http://www.forum-innowacji.eu/

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
gpi@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS