Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Spot promocyjny: „Podkarpackie po naszej myśli”, w którym region został ukazany przez pryzmat inwestycji zrealizowanych z Funduszy Europejskich, w tym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2007 – 2013 został doceniony przez kapitułę X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAt.

Podkarpacki filmik zdobył II główną nagrodę w kategorii: spot promujący region. Statuetkę „Turysty” podczas gali w Warszawie odebrał Adam Hamryszczak, dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym.

To nie pierwsze tego typu uznanie międzynarodowego jury. W maju br. spot znalazł się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu kryształy PR-u. Jury przyznało wówczas wyróżnienie w kategorii najlepszy film promocyjny.

Filmik trwa niecałe 3 minuty. Zaprezentowano w nim m.in. najpiękniejsze zakątki naszego województwa, począwszy od magicznych Bieszczadów, przez urokliwe zabytki, zamki i pałace, po najnowocześniejsze ośrodki wypoczynkowo – rekreacyjne. Są również ujęcia z najciekawszych podkarpackich wydarzeń. Wszystko, co zostało pokazane na filmie związane jest z Funduszami Unijnymi, pochodzącymi z RPO WP 2007 – 2013. Kadry z filmu potwierdzają tylko fakt, jak bardzo Podkarpackie zyskało dzięki Funduszom z Unii Europejskiej.

Film został zrealizowany przez Agencję Reklamową Bogaczewicz z Rzeszowa.

FilmAT – Film, Art & Tourism Festival w Warszawie jest kontynuacją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych, a jego głównym założeniem jest wyłonienie najlepszego filmu turystycznego spośród reprezentantów różnych krajów z całego świata. Oprócz filmów i spotów promujących poszczególne kierunki turystyczne, oceniane są także filmy dokumentalne – na temat dziedzictwa kulturowego, sztuki, podróży. Zgłoszone do konkursu produkcje ocenia międzynarodowe jury, złożone z najlepszych specjalistów w dziedzinie filmu, promocji oraz turystyki. Małe statuetki „Turysty” są przyznawane jako nagrody w poszczególnych kategoriach.

Festiwal odbywa się pod patronatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Sportu i Turystyki, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zobacz spot na naszym fanpage’u: www.facebook.com/rpowp2020

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
gpi@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS