Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Lukrowane pierniczki, które każdy mógł ozdobić według własnego upodobania, a potem zjeść były jedną z atrakcji na stoisku promocyjnym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego podczas Festiwalu Kultur i Kresowego Jadła w Baszni Dolnej.

Od lat partnerem w organizacji przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Smaki trdycyjnych specjałów

Na Festiwalu, który odbywa się w Gminie Lubaczów już od 11 lat, prezentowane są najznakomitsze wyroby miejscowych Kół Gospodyń Wiejskich. Aby posmakować tradycyjnych specjałów zjeżdżają tu mieszkańcy całego regionu, a nawet spoza województwa. Dania biorą udział w konkursie. Jurorzy co roku mają twardy orzech do zgryzienia przy wyłonieniu zwycięzcy. Tym razem w wyborze mistrzowskiego dania  pomógł Jakub Kuroń, znany m.in. z portalu kuchnia.tv.

Unia na widelcu

W tym roku podczas Festiwalu szczególnie mocno zaakcentowano Unię Europejską. W namiocie nazwanym „Unia na Widelcu” przygotowano wiele konkursów dla dzieci i młodzieży. Dzieci odwiedzające namiot, które wzięły udział w quizach lub wspólnym rysowaniu otrzymywały drobne unijne upominki.  Rodzice w tym czasie mieli szansę na rozmowę o Funduszach Europejskich z przedstawicielami UMWP.

Wielkie malowanie

Wielką atrakcją okazało się wspólne malowanie ogromnej flagi unijnej, na której tradycyjne żółte gwiazdki zastąpiły małe dziecięce dłonie.

 DSC01226

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS