Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Już wkrótce województwo podkarpackie będzie gospodarzem kolejnej edycji Festiwalu „Stachura”. Na to wyjątkowe wydarzenie składają się warsztaty młodych i wybitnych artystów wokalnych oraz spektakl poetycki „Pieśni i milczenie”, który odbędzie się w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie w dniu 29 listopada br.

Listopadowe warsztaty

 Czwarta edycja Festiwalu „Stachura”, którego ideą jest przypominanie twórczości Edwarda Stachury, promowanie młodych, utalentowanych artystów wokalnych oraz próba nowej, muzycznej interpretacji jego poezji i prozy odbędzie się już po raz czwarty w województwie podkarpackim i kujawsko-pomorskim. Kolejna odsłona tego wyjątkowego wydarzenia zaplanowana została na przełom listopada i grudnia tego roku. Festiwal „Stachura 2015” rozpocznie się od „Warsztatu poezji czynnej imienia Edwarda Stachury” w dniach 25 – 28 listopada w słynnej Wilczej Jamie w Smolniku nad Sanem. Pod okiem kompozytora i kierownika artystycznego festiwalu, Romana Kołakowskiego oraz Adama Skrzypka, kierownika muzycznego Teatru Capitol we Wrocławiu, jego zespołu, a także Magdaleny Śniadeckiej-Skrzypek, trenerki wokalnej, młodzi, niezwykle utalentowani artyści, laureaci festiwali muzycznych z całej Polski, absolwenci i studenci szkół teatralnych i wokalnych przygotowywać będą nowe piosenki.

Koncert finałowy

 Owocem warsztatów będzie koncert – spektakl poetycki „Pieśni i milczenie”, którego reżyserem i autorem muzyki do poezji i prozy Edwarda Stachury jest Roman Kołakowski. Gośćmi tego koncertu będą: Jerzy Stachura Junior, bratanek Edwarda Stachury, malarz i bard, Adam Strug, pieśniarz i instrumentalista, autor trzech znakomitych poetyckich płyt muzycznych oraz Aro Kłusowski, młody wokalista, kompozytor, autor tekstów, zdobywca wielu nagród muzycznych w kraju i zagranicą. To wyjątkowe wydarzenie będzie zaprezentowane trzy razy w formie koncertów: w Wilczej Jamie w Smolniku nad Sanem, w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz w Teatrze „Baj Pomorski” w Toruniu.

Bilet na niezapomniany spektakl

Inicjatywa związana jest z ochroną i pielęgnowaniem dorobku literackiego Polski, jak również promowanie młodych talentów, dlatego też w akcję promocyjną wydarzenia włączyły się osoby na co dzień dbające o promocję Funduszy Europejskich. Bilety na spektakl, wieńczący Festiwal rozdawane będą za pośrednictwem fanpage’a RPO WP 2014 – 2020 w zabawie zgodnie z zasadami: „kto pierwszy – ten lepszy”. Podwójny bilet na spektakl otrzyma każdy, kto udostępni stronę RPO WP 2014 – 2020 na swoim profilu i jako pierwszy odpowie na jedno bardzo proste pytanie, związane tematycznie albo z Edwardem Stachurą, Podkarpaciem lub Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podkarpackiego.

Koncert – spektakl poetycki „Pieśni i milczenie”

SMOLNIK NAD SANEM, WILCZA JAMA

28 listopada, godz. 19:00

TEATR IM. WANDY SIEMASZKOWEJ W RZESZOWIE

29 listopada 2015 r., godz. 18:00

Wystąpią:

Jerzy Stachura Junior

Adam Strug

Aro Kłusowski

Roman Kołakowski

Uczestnicy warsztatów

Zespół instrumentalny pod kierownictwem Adama Skrzypka

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS