Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Ośrodek Kształcenia Lotniczego, firma INNpuls oraz Pratt&Whitney Rzeszów – te trzy miejsca znalazły się w programie wizyty studyjnej zorganizowanej dla przedstawicieli Komisji Europejskiej, którzy od czwartku 11 lutego przebywają na Podkarpaciu. Delegacja, w której uczestniczą: Wolfgang Munch i Magdalena Horodyska z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej weźmie dziś również udział w 4 posiedzeniu Komitetu Monitorującego RPO WP 2014 – 2020.

Uczestnicy wizyty studyjnej

Goście z Brukseli mieli okazję osobiście przekonać się, jakie korzyści płyną z realizacji danych projektów i porozmawiać z beneficjentami o ich doświadczeniach i przemyśleniach np. na temat ich rozliczania. Delegacji towarzyszył Marszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Romaniuk wraz z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

W trakcie wizyty studyjnej goście z Brukseli odwiedzili Ośrodek Kształcenia Lotniczego w Jasionce. O doświadczeniach i efektach realizacji projektów unijnych, wspierających działalność naukowo – badawczą Politechniki Rzeszowskiej opowiadał w trakcie prezentacji Maciej Szalacha. Prezentację uświetnił pokaz samolotu, który posiada laboratoryjne wyposażenie pokładowe. O tym, w jaki sposób „latające laboratorium” sprawdza się w procesie kształcenia pilotów mówił dr inż. Jerzy Bakunowicz.

Samolot z laboratoryjnym wyposażeniem pokładowym

Kolejnym miejscem, które odwiedziła delegacja była firma doradczo – szkoleniowa INNpuls z Rzeszowa, która przy pomocy funduszy unijnych od kilku lat w nowoczesny i bardzo dynamiczny sposób poszerza swoje usługi i wspiera podkarpackich przedsiębiorców, jednostki samorządu terytorialnego oraz placówki naukowo- badawcze. Ofertę firmy i związek z funduszami przedstawiła szefowa firmy Monika Szymańska i Michał Pilecki.

Firma doradczo szkoleniowa INNpuls

Ostatnią w programie była wizyta w Pratt&Whitney Rzeszów. Tam goście spotkali się z pracownikami firmy i zwiedzili jedną z dużych inwestycji unijnych, którą jest Centrum Naukowo – Badawcze Napędów Lotniczych.

Więcej o wizycie studyjnej już wkrótce.
 

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS