Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Konsole do gier Xbox One, tablety i telefony komórkowe czekają na tych uczniów z województwa podkarpackiego, którzy w najciekawszy sposób pokażą, jak inwestycje z Unii Europejskiej zmieniły Podkarpacie. Konkurs organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz uczniów szkół średnich z województwa podkarpackiego. - Chcemy zainteresować młodych ludzi unijnymi projektami oraz ich pozytywnym wpływem na region i środowisko lokalne. Mam nadzieję, że prace konkursowe obejmą inwestycje, które już udało się zrealizować oraz te, które można zrealizować w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego – tak ideę konkursu tłumaczy Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Celem konkursu jest również promowanie korzyści wynikających z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, a także pokazanie młodym ludziom, jakie perspektywy daje im realizacja unijnych projektów.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Tomasz Poręba poseł do Parlamentu Europejskiego, Ministerstwo Rozwoju, Podkarpacki Kurator Oświaty, TVP 3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów.

Prace konkursowe można składać do 29 kwietnia.

Konkurs będzie realizowany równoległe w trzech typach szkół. Nabór prac rozpocznie się 31 marca a zakończy 29 kwietnia. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 13 maja podczas konferencji w Urzędzie Marszałkowskim.

Na młodzież czekają pasjonujące zadania. Uczniowie szkół podstawowych będą musieli narysować komiks. Przygotowując komiks, dzieci będą miały za zadanie pokazać m.in., w jaki sposób unijne projekty zmieniły ich świat, a także miejscowości lub region, w którym mieszkają.

Gimnazjaliści będą mieli za zadanie napisać tekst piosenki. Piosenka może dotyczyć nie tylko pozytywnych doświadczeń, które wynikają z realizacji unijnych projektów, ale np. opisywać historię osoby, której życie poprawiło się dzięki funduszom europejskim.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą musieli stworzyć prototyp gry planszowej. Inspiracją gry powinna być również tematyka projektów unijnych, zasady przyznawania dotacji i historia ludzi, którzy korzystają lub będą korzystali z funduszy europejskich.

Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców

Na zwycięzców we wszystkich kategoriach czekają nagrody. Są to trzy zestawy konsoli do gier wideo Xbox One z Kinectem, trzy tablety Samsung Galaxy, a także trzy telefony komórkowe Huawei P8 Lite. Nagrody wyróżnienia to vouchery o wartości 500, 400 i 300 zł do wykorzystania w sieci salonów Empik. Laureaci i uczniowie wyróżnieni w poszczególnych konkursach wezmą też udział w specjalnie przygotowanych warsztatach, które poprowadzą osoby zawodowo zajmujące się komiksem, muzyką i tworzeniem gier planszowych. W konkursie przewidziano także nagrody specjalne. Nagrodzeni uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych będą mieli szansę wygrać wycieczkę do Brukseli na zaproszenie Tomasza Poręby posła do Parlamentu Europejskiego. Inną nagrodą specjalną jest wizyta w szkole reprezentacji siatkarzy z drużyny Asseco Resovia Rzeszów.

Organizator konkursu pamiętał również o wyróżnieniach dla szkół, które najmocniej zaangażują swoich podopiecznych. W szkołach, których uczniowie zgłoszą największą liczbę prac konkursowych w każdej z kategorii, odbędą się też pokazy naukowe przeprowadzone przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy „ExploRes”. Dodatkowo nauczyciele, których wychowankowie zdobędą I miejsce również wezmą udział w wycieczce do Brukseli.

Regulaminy konkursów i ich opis znajduje się TUTAJ

Konkurs jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 

Kontakt w sprawie konkursu:

Sylwia Tęcza
Oddział komunikacji i promocji RPO
Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym
Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
tel. 17  850 17 24
fax.17  747 67 39
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Plakat konkursowy

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS