Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

4-6 czerwca 2019 r. w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbędzie się Forum Miast i Regionów. Forum zostało zorganizowane w związku z polskim przewodnictwem w Procesie Berlińskim.

Forum będzie spotkaniem przedstawicieli miast i regionów z Bałkanów Zachodnich oraz partnerów uczestniczących w Procesie Berlińskim. Planowane są sesja ministerialna oraz sesje tematyczne z udziałem ekspertów, przedstawicieli samorządów lokalnych i regionalnych, beneficjentów projektów i programów oraz przedstawicieli instytucji zaangażowanych w Proces Berliński.

Forum Miast i Regionów zostanie zainaugurowane 5 czerwca br. W tym dniu odbędzie się sesja otwierająca oraz sesja dotycząca międzynarodowej współpracy terytorialnej. Głównymi tematami będą doświadczenia beneficjentów z współpracy partnerskiej przy realizacji projektów Interreg, Instrumentu Pomocy Przedakcesyjnej (IPA) i Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa. Odbędzie się także panelowa dyskusja o przyszłości współpracy terytorialnej.

W dniu 6 czerwca br. zaplanowane zostały 2 sesje tematyczne. Pierwsza sesja, której współgospodarzami będą Związek Miast Polskich, Związek Województw RP i sieć NALAS (sieć 14 stowarzyszeń władz lokalnych z krajów Europy Południowo-Wschodniej), będzie dotyczyć lokalnych samorządów (w szczególności jakości usług publicznych). Natomiast druga sesja, organizowana przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju i Komisję Europejską, poświęcona będzie transformacji regionów węglowych

Organizowane wydarzenie będzie dobrą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi, unijnymi i bałkańskimi przedstawicielami władz samorządowych, a także Komisją Europejską, EBI i Komitetem Regionów.

Planowane języki Forum to angielski i polski.

Szczegółowe informacje na temat Forum i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/en/forum-of-cities-and-regions/

W razie pytań proszę o kontakt pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS