Informacje o szkoleniu
Celem szkolenia jest zapoznanie beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego z zagadnieniami dotyczącymi zamykania projektów w okresie pandemii, końcowego rozliczania projektów, reguły proporcjonalności, kontroli, monitorowania trwałości projektów w ramach RPO WP 14-20
Szkolenie odbędzie się 28 września 2021 r. w godz. 9.00 - 15.00.
Szkolenie odbędzie się w formie on-line, uczestnicy biorący udział w szkoleniu sami decydują, w jakim miejscu z niego skorzystają - w domu czy w miejscu swojego zatrudnienia. Przed szkoleniem każdy z uczestników otrzymuje dostęp do pokoju konferencyjnego online.
Szkolenie prowadzone będzie w formie interaktywnej. Podczas spotkania uczestnik widzi na ekranie swojego komputera prezentację multimedialną, będącą podstawą wykładu, oraz trenera, omawiającego ujęte w programie szkolenia zagadnienia.
W trakcie szkolenia uczestnicy mogą na bieżąco, na czacie, zadawać pytania i wyjaśniać wątpliwości.
Wymagania
Do uczestnictwa w szkoleniu potrzebny jest komputer/tablet/telefon z podłączeniem do Internetu oraz słuchawki. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu mailowego.
Metody dydaktyczne
- prezentacja multimedialna prowadzona przez trenerkę,
- ćwiczenia, case-study realizowanych projektów.
Osoby chętne do wzięcia udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego.
W miarę możliwości w formularzu zgłoszeniowym prosimy podawać adres mailowy imienny, przypisany do jednej osoby, a nie np. do całego działu w Państwa instytucji. Ponadto prosimy, aby tym samym adresem, który podano w formularzu zgłoszeniowym, w dniu szkolenia logować się do pokoju konferencyjnego.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
W przypadku gdy liczba chętnych będzie przewyższać planowaną liczbę uczestników, organizator zweryfikuje listę osób zgłoszonych i dopuści do udziału tylko jedną osobę z danej instytucji bądź firmy. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia listy rezerwowej.
O zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu uczestnik zostanie poinformowany mailowo przez pracownika urzędu marszałkowskiego ( ok 3 dni przed szkoleniem)
Zaproszenia na szkolenia on-line wysyłane są przez obsługę techniczną szkolenia na 2-3 dni przed szkoleniem. Jeśli okaże się, że nie dostali Państwo zaproszenia proszę zwrócić uwagę czy prawidłowo został wpisany adres mailowy w formularzu zgłoszeniowym, proszę nie interweniować w momencie trwania szkolenia, tylko wcześniej.
Szanując naszą pracy i pracę prelegenta, prosimy o dołączanie do szkolenia punktualnie i uczestniczenie w całym szkoleniu. W przeciwnym razie proszę dać szansę innym zainteresowanym uczestnikom, którzy w pełni skorzystają z wiedzy przekazanej podczas szkolenia.
Z uwagi na małe grupy szkoleniowe prosimy o rozważne zgłaszanie się i informowanie o braku możliwości udziału w spotkaniu mimo wcześniejszej rejestracji. Pozwoli to na udział w szkoleniu innym chętnym osobom z listy rezerwowej.
Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami
Celem odpowiedniego zapewnienia stosownego komfortu w przypadku, gdy w spotkaniu planuje wziąć udział osoba z niepełnosprawnością, bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa telefonicznie pod nr 17 747 64 86 lub elektronicznie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Po zakończonym szkoleniu, wysyłamy do Państwa ankietę, prosimy o jej wypełnienie i odesłanie na adres zwrotny.
Szkolenie poprowadzi pani Małgorzata Rulińska - ekspertka Europejskiego Funduszu Społecznego z listy Ministra Infrastruktury i Rozwoju w dziedzinie administracji rządowej i samorządowej, wykluczenia społecznego, systemu służby zdrowia. Ocenia projekty, trenerka EFS ze złotym certyfikatem, doradca specjalistyczny w Regionalnym Ośrodku EFS w Gorzowie Wielkopolskim (2010-2014), członek Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Europy przez 5 lat. Obecnie Pani Małgorzata jest dyrektorem polsko-duńskiej firmy szkoleniowo-doradczej i kierownikiem merytorycznym projektu innowacyjnego. Była wicestarostą powiatu żagańskiego. Wspierała m.in. współpracę miast Żagań – Duns (Szkocja), województwo zielonogórskie – prowincja Huelva w Andaluzji, Hiszpania, oraz z regionem Alzacji we Francji, ponadto nawiązała współpracę z 7 miastami partnerskimi Zielonej Góry. Jako Naczelnik Biura Promocji Miasta zrealizowała wiele międzynarodowych projektów m.in. wyjazdy studyjne dla 100 przedstawicieli samorządów z całego kraju do Strasburga.
Dla kogo
Szkolenie adresowane jest dla beneficjentów projektów RPO WP 2014-2020.
Program szkolenia
- Końcowy wniosek o płatność
- warunki wynikające z umowy;
- postęp rzeczowo-finansowy w końcowym rozliczeniu
- najczęstsze błędy i jak ich uniknąć
- Uproszone formy dokonywania rozliczeń a zakończenie projektu:
- stawki ryczałtowe, w tym kwoty ryczałtowe, koszty pośrednie, ryczałt na zarządzanie projektem,
- stawki jednostkowe,
- Weryfikacja wniosku o płatność końcową
- Kontrola na zamknięcie projektu
- Zastosowanie Reguły proporcjonalności i inne przyczyny korekt finansowych
- Możliwe ułatwienia w okresie pandemii
- Archiwizacja dokumentacji dotyczącej projektu
- wymogi płynące z umowy o dofinansowanie,
- wymogi prawne, w tym szczególne dla sektora finansów publicznych.
- Dokumenty regulujące trwałość projektów
- zapisy umów o dofinansowanie,
- przepisy unijne.
- Zasady utrzymania trwałości projektów
- trwałość finansowa, instytucjonalna,
- przykłady trwałości z art. 71 w projektach współfinansowane z EFS, EFRR; inwestycje infrastrukturalne, inwestycje produkcyjne, wydatki w ramach cross-financingu;
- wskaźniki produktu i rezultatu, utrzymanie i monitorowanie wskaźników,
- dokumentowanie zachowania trwałości,
- przypadki świadczące o naruszeniu trwałości,
-trudności związane z zachowaniem trwałości w okresie pandemii.
- Trwałość rezultatów wynikająca z zapisów umów o dofinansowanie w projektach EFS
- Kontrola w okresie trwałości
- Skutki naruszenia trwałości projektu
- Najczęstsze błędy w zakresie utrzymania trwałości
- Sesja: Pytania i odpowiedzi
Organizator szkolenia
Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Al. Łukasza Cieplińskiego 4
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.