Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Informacje o szkoleniu

Celem szkolenia jest zapoznanie beneficjentów Regionalnego Programu  Operacyjnego Województwa Podkarpackiego z zagadnieniami dotyczącymi praw i obowiązków w ramach osi priorytetowych II-VI RPO WP 2014-2020 w związku z kontrolą projektów realizowanych w ramach RPO WP 2014-2020

Szkolenie odbędzie się  12 października 2022 r. w godz. 9.00 - 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Al. Łukasza Cieplińskiego 4 (II piętro, sala audytoryjna)  

Osoby chętne do wzięcia udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu uczestnik zostanie poinformowany mailem. 

Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami

Celem odpowiedniego zapewnienia stosownego komfortu, w przypadku gdy w szkoleniu planuje wziąć udział osoba z niepełnosprawnością, bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa telefonicznie pod nr 17 747 64 86 lub elektronicznie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolenie poprowadzi pani Katarzyna Dziuba-Kubicka – ekspert  w zakresie pomocy publicznej i funduszy unijnych. Doradca w Ministerstwie Rozwoju i Centrum Projektów Polski Cyfrowej oraz pracownik instytucji wdrażającej projekty  unijne. Od ponad 10 lat zajmuje się oceną  i kontrolą  projektów. Kierownik zespołów  kontrolujących wykorzystanie dofinansowania projektów infrastrukturalnych z funduszy UE. Autor kilkuset opinii w zakresie występowania  pomocy publicznej w projektach unijnych. Autor kilkudziesięciu publikacji nt. pomocy publicznej i funduszy unijnych m.in. w dzienniku Rzeczpospolita. Doświadczony trener i wykładowca, dotychczas przeprowadziła ponad 500 szkoleń  z zakresu pomocy publicznej, kontroli i wdrażania funduszy unijnych, w tym na zaproszenie Ministerstwa Rozwoju oraz wielu instytucji zarządzających i wdrażających programy unijne. Ukończyła specjalistyczne studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie z zakresu audytu śledczego, kontroli i rachunkowości.

Dla kogo

Szkolenie adresowane jest dla beneficjentów realizujących projekty w ramach osi priorytetowych II-VI RPO WP 2014-2020.

 

PROGRAM SZKOLENIA:

1.Podstawy prawne przeprowadzania kontroli projektów unijnych

2.Cel i rodzaje kontroli na miejscu

3.Kontrola projektów w okresie pandemii – kontrole zdalne (różnice w stosunku do kontroli standardowych)

4.Terminy wykonywania czynności związanych z kontrolą projektów

5.Jak optymalnie przygotować się do kontroli

6.Jak przebiega kontrola na miejscu

7.Jak postępować z kontrolerem

8.Uprawnienia kontrolujących oraz dowody zbierane w trakcie kontroli

9.Prawa i obowiązki beneficjenta podczas kontroli

10.Jakie środki odwoławcze ma do dyspozycji beneficjent

11.Najczęściej wykrywane uchybienia nieprawidłowości (informacje na podstawie rejestru nieprawidłowości RPO WP na lata 2014-2020 – osie priorytetowe II-VI)

12.Konsekwencje stwierdzanych uchybień/nieprawidłowości

13.Kontrola projektów unijnych przez inne uprawnione podmioty (podstawy prawne, zakres, sankcje z tytułu niepoddania się kontroli)

 

Organizator szkolenia

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Al. Łukasza Cieplińskiego 4
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS