Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Dziesiątki tysięcy osób, mieszkańców województwa podkarpackiego oraz gości spoza naszego regionu odwiedziło stoisko promocyjne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020, podczas Podkarpackich Pokazów Lotniczych, które odbyły się w  dniach 12, 13 września w Mielcu pod hasłem „Na skrzydłach Funduszy Europejskich”.

Na stoisku RPO WP starsi mogli zapytać o fundusze w nowej perspektywie. Dla młodszych gości przygotowano wiele konkursów i zabaw, podczas których popisując się wiedzą z zakresu wiedzy o krajach unijnych mogli wygrać atrakcyjne nagrody.

Podkarpackie Pokazy Lotnicze w ciągu dwóch dni zgromadziły ogromną publiczność.

Swoimi umiejętnościami przed podkarpacką publicznością popisywali się między innymi Artur Kielak, „Firebirds”, „Żelazny”, Cellfast Flying Team czy Biało-Czerwone Iskry”. Ale nie były to jedyne atrakcje przygotowane dla publiczności.

Dwudniowe pokazy przyciągnęły nie tylko pasjonatów lotnictwa, ale wszystkich którzy chcieli spędzić ciekawie weekend z całymi rodzinami - Mam nadzieję, że te pokazy rozbudzą w moim synu pasję do latania – i koto wie – być może w przyszłości zechce pójść dalej w tym kierunku – mówił jeden z uczestników imprezy lotniczej, który do Mielca przyjechał aż z Sanoka, żeby zobaczyć to niecodzienne widowisko.

Na występach pilotów nie kończyły się jednak atrakcje. Wieczorem pierwszego dnia dla uczestników zagrali między innymi Mr. Pollack i zespół Bracia z gościnnym udziałem Krzysztofa Cugowskiego. Drugiego dnia na mieleckiej scenie wystąpiły młodzieżowe zespoły taneczne i muzyczne oraz zespół 2A.

Obecny na pokazach marszałek Władysław Ortyl powiedział, że chciałby, aby w przyszłości podobne pokazy były organizowane w innych miastach Podkarpacia, jak chociażby w Rzeszowie, czy w Krośnie. O tym, że pokazy są wspaniałą promocją specjalizacji Województwa Podkarpackiego mówił wicemarszałek Wojciech Buczak. Zwrócił także uwagę, że zainteresowanie ze strony mieszkańców zachęca samorząd województwa do organizacji pokazów także w innych miastach regionu.

Organizatorem pokazów był Samorząd Województwa Podkarpackiego przy współpracy z miastem Mielec, a także z Polskimi Zakładami Lotniczymi.  Celem organizacji wydarzenia była promocja RPO WP 2014-2020 oraz Funduszy Europejskich w województwie podkarpackim. Jak podkreśla Adam Hamryszczak, Dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym w UMWP impreza doskonale wpisała się w zadania które zostały określone w strategii komunikacji województwa podkarpackiego, zwłaszcza, że promowana była inteligentna specjalizacja naszego regionu - lotnictwo i kosmonautyka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia:

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS